Drobečková navigace:

Czechbus


 
 

Společnosti ABB E-mobility a Scania úspěšně provedly první zkoušku megawattového dobíjecího systému MCS


 
  • Elektrické nákladní vozidlo Scania nové generace absolvovalo první zkušební dobíjení pomocí systému Megawatt Charging System (MCS) od firmy ABB E-mobility
  • Zkouška představuje globální milník ve vývoji systémů nabíjení pro těžká nákladní vozidla
  • Spolupráce je klíčem k podpoře elektrifikace těžké nákladní dopravy, která je v současnosti zodpovědná za 40 procent globálních emisí ze silniční dopravy

Scania úspěšně nainstalovala a otestovala pilotní verzi megawattového dobíjecí systému MCS od firmy ABB E-mobility. To představuje další milník ve vývoji efektivního a vysoce výkonného nabíjecího řešení pro těžká nákladní vozidla. Nová technologie umožní zkrátit dobu potřebnou pro nabití těžkého nákladního vozidla na polovinu.

Cílem obou společností je vytvořit podmínky pro dopravu budoucnosti s nulovými emisemi, a tak již dnes udávají směr vývoje technologií pro zítřek. Vývoj řešení pro rychlé nabíjení užitkových elektrických vozidel s dlouhým dojezdem je nezbytným krokem pro zvýšení jejich prodejů.

Úvodní zkoušky, jejichž cílem je prokázat technickou použitelnost nabíjení s vysokými proudy, znamenají první důležitý krok k budoucímu systému MCS od firmy ABB E-mobility. Výsledkem bude postupné nasazení vysoce výkonných dobíjecích stanic, které budou pracovat s vysokými dobíjecími proudy: počínaje 1500 ampéry, až po horní limit systému MCS, 3000 ampérů. Jedná se o dobíjecí standard, do něhož Scania a ABB E-mobility investují a na jehož vývoji se podílejí ve spolupráci s mezinárodní neziskovou organizací CharIN (finální standard MCS se očekává v roce 2024).

www.scania.cz 
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje