Drobečková navigace:

Czechbus


 

Společnost Arriva převzala pět nejnovějších Scanií Irizar I6s Efficient


 

Jeden z předních autobusových dopravců v Česku, společnost Arriva, rozšířil svoji flotilu o pět autobusů Scania Irizar I6s Efficient. Nová verze populárního prémiového zájezdového modelu se vyznačuje výrazně vylepšenou spotřebou a sníženými emisemi oxidu uhličitého.  Autobusy mají navíc zajímavou technickou vymoženost, která se v Česku zatím neobjevila, jako první jsou vybaveny digitálními zrcátky. Cestující budou vozit na linkách Arriva Expressů.

„Udržet provoz komerční linky dnes není jednoduché. Cestující se snažíme získat nejen cenou jízdenky ale i službami, třeba v podobě pohodlných autobusů. Na našich Arriva Expressech zase o něco zvýšíme komfort cestování díky novým a technicky vylepšeným vozům,“ uvádí Radek Chobot, ředitel Arrivy City, která provozuje linky Arriva Expressů z hlavního města do Teplic nebo Litvínova, a pokračuje: „Navíc první ohlasy od našich řidičů jsou kladné, což nám také dělá radost, líbí se jim řada technických vychytávek a další usnadnění práce“.

Scania Irizar I6s Efficient je jedním z nejmodernějších autobusů v nabídce společností Scania, která vyrábí podvozek a pohonné ústrojí, a Irizar, jež je zodpovědná za nástavbu. Celek je zaměřen na co nejnižší spotřebu paliva. Autobus využívá nejnovější generaci třínápravového podvozku švédského výrobce s moderními úspornými naftovými motory o objemu 13 litrů a výkonu 450 koní. Maximální efektivitě je pak podřízeno i řešení nástavby od španělského dodavatele.

Oproti předchozím generacím je nástavba I6s Efficient vyrobená z většího podílu vysokopevnostní oceli a kompozitních materiálů, je tedy lehčí o 750 kilogramů. Díky upraveném tvarování přídě (modifikovaná je například přední část střechy) a nahrazení konvenčních zrcátek digitálními kamerami se podařilo zvýšit aerodynamickou účinnost vozidla o 30 procent.

Scanie Irizar I6s Efficient v barvách Arrivy budou vůbec prvními autobusy v Česku bez klasických zrcátek.  

Tisková zpráva: scania.cz 
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje