Drobečková navigace:

Czechbus


 
 

Společnot TQM převzala sedm nových vozidel Scania


 

Společnost TQM - holding s.r.o. i letos přistupuje k pravidelné každoroční obnově a rozšíření vozového parku nákladní dopravy. Rozhodla se pro nákup čtyř nových tahačů Scania 500 S

s úsporným pohonným ústrojím Super a tří nových podvozků Scania R 320, jejichž valníkovou nástavbu, včetně autorizace a homologace, provedla Zámečnická dílna TQM.

S cílem zabezpečit co největší efektivitu provozu, nadstandardní podmínky pro řidiče a minimalizovat vliv nákladní dopravy na životní prostředí se letos společnost TQM - holding s.r.o. (dále jen TQM) rozhodla pro větší investici, která souvisí s obnovou a rozšířením vozového parku nákladní dopravy. V rámci dodávky nových vozidel Scania směřují do Opavy čtyři nové tahače Scania 500 S s úsporným pohonným ústrojím Super a tři nové podvozky Scania R 320.

Dvounápravové podvozky Scania R 320 jsou vybaveny devítilitrovým motorem o výkonu 320 koní a automatizovanou převodovkou se systémem řazení Opticruise. Jejich výbava je doplněna o elektricky sklápěnou kabinu, prémiové sedadlo řidiče a LED osvětlení interiéru a exteriéru. Zámečnická dílna TQM, která je součástí společnosti TQM, vyrobila pro tyto podvozky nástavby, čímž vznikly tři valníkové soupravy, každá s maximální hmotností až 18 tun.

Tahače Scania 500 S přinášejí do flotily společnosti TQM pohonné ústrojí Super. Jeho základem je nová generace třináctilitrového šestiválcového motoru, který je doplněn převodovkou Opticruise nebo zcela novými zadními nápravami.

„Super je naším nejmodernějším dieselovým pohonným ústrojím, které stanovuje nová měřítka účinnosti. Oproti svým předchůdcům má o osm procent nižší spotřebu, tedy i emise CO2, a je držitelem letošního titulu Green Truck pro nejefektivnější evropské vozidlo pro dálkovou dopravu,“ říká Michal Hubáček, ředitel dealerství Scania Morava. Vozidla jsou také vybavena mechanicky sklápěnou kabinou, prémiovým sedadlem řidiče a LED osvětlením.

Vozový park nákladní dopravy TQM v tuto chvíli čítá 137 vozidel, z nichž 43 je od značky Scania. Všechna nově pořízená vozidla Scania jsou ve žluté firemní barvě. Rovněž u těchto nákladních vozidel využila TQM možnost uzavření servisních kontraktů na období čtyř let jejich provozu.

„Pravidelné investice do vozového parku jsou jednou z možností, jak prezentovat obchodním partnerům a širší společnosti náš závazek spojený s poskytováním prvotřídních služeb v nákladní dopravě. Tyto investice považujeme za konkurenční výhodu, a to jak ve vztahu k obchodním partnerům, tak i k našim řidičům. Není to jenom o nákupu nových vozidlech. Letos jsme již podruhé získali certifikát Green Carrier a naše hodnocení v této oblasti chceme zlepšovat“, komentuje letošní investici ředitel nákladní dopravy TQM, Ing. Svatopluk Kříž.