Drobečková navigace:

Czechbus


 

Elektrické autobusy a vlaky pro město XI

Na konferenci je nutné se zaregistrovat e-mailem do 21.11.2022, který prosím pošlete na info@proelektrotechniky.cz




Typ akce: Kongresy, konference, semináře


Datum zahájení: Středa, 2022-11-23 09:00 - 15:00

Místo konání: Vstupní hala III, Kongresový sál

Zbývající kapacita účastníků: 10

Vstupné: Na základě registrace




Na konferenci je nutné se zaregistrovat e-mailem do 21.11.2022, který prosím pošlete na info@proelektrotechniky.cz

Váš e-mail bude obsahovat celé jméno, adresu a organizaci, kterou na konferenci zastupujete. Bez těchto údajů nebudete na konferenci zaregistrováni. Přístup na konferenci získáte po obdržení potvrzení registrace na Váš e-mail. Zadané kontaktní údaje jsou považovány za přísně důvěrné a nebudou předány třetí straně. Vstupné na konferenci je pro zaregistrované účastníky zdarma. Nezaregistrovaným nebude umožněn vstup na konferenci. Děkujeme za pochopení.

PROGRAM

9:00 Zahájení konference
9:05 – 9:20 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services, odborný garant konference
Představení průvodce přípravou udržitelného projektu elektrických autobusů s nezávislým zdrojem energie
Průvodce vznikl na popud MMR ČR a MD ČR, financován byl ze soukromých zdrojů. Je doporučován jako praktická příručka, která nejprve uvede do technologie, ekonomiky a organizace projektů elektrických autobusů a následně provádí čtenáře přípravou takového projektu krok za krokem. Její prezentace se dotkne některých důležitých a aktuálních otázek, například rozhodovacího stromu pro první volbu technologie elektrických autobusů, standardizace nabíjecích rozhraní, bezpečnosti (včetně bezpečnosti vodíkových pohonů), podpůrných digitálních technologií nebo způsobu zadávání projektu elektrických autobusů a jejich infrastruktury.  

9:20 – 9:35 Mgr. Martin Janda, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Financování nízkoemisních vozidel MHD z IROP

9:35– 9:45 Mgr. Jan Bezděkovský, Ministerstvo dopravy ČR
Podpora nízkoemisní a bezsemisní dopravy v gesci Ministerstva dopravy ČR

9:45 – 10:10 Ing. Dana Neubergová, ředitelka Bank and Direct channel UniCredit Leasing CZ&SK
Možnosti financování vozového parku
Představení možností financování vozového parku – využitelnost dotací, podpory a záruky evropských fondů, představení různých druhů financování a modelové případy projektů UniCredit Leasing

10:10 – 10:35 Ing. Marcel Páter, Schunk Carbon Technology
EN 50696 nabíjecí rozhraní pro rychlé a efektivní nabíjení bateriových vozidel

Unifikace nabíjecích rozhraní pro bateriové autobusy v souladu s normou EN 50696 je nutná pro zabezpečení kompatibility nabíjecích systémů při rozšiřování flotil bateriových vozidel. Týká se to nejen kompatability vozidel různých výrobců se stávající infrastrukturou, ale také kompatability různorodé flotily s nabíjecí infrastrukturou od různých dodavatelů. Prezentace poskytne vhled do historie vývoje technických řešení nabíjecích rozhraní pro autobusy, proces jejich unifikace a zakotvení technických požadavků do normy EN 50696 a představí také aktuálně dostupná moderní řešení pro bezobslužné nabíjení bateriových vozidel pomocí pantografu. 

10:35 – 10:45 Přestávka na kávu

10:50 – 11:30 Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services
Vývojové trendy a novinky v oblasti elektrických autobusů a městské a příměstské kolejové dopravy
Prezentace shrne již tradičně aktuální vývojové trendy v oblasti elektrických autobusů a dále je rozšíří na městskou a příměstskou kolejovou dopravu. V oblasti technologie se zaměří zejména na pohony a zdroje energie, zde blíže rozebere mj. problematiku způsobů vytápění bateriových vozidel a jeho vlivu na spotřebu energie a životní prostředí. Dále probere praktické zkušenosti z autonomního provozu bez řidiče v kolejové a městské silniční dopravě (automatické rychlodráhy a autonomní elektrické minibusy) a jejího přínosu pro městskou mobilitu. V neposlední řadě shrne trendy v oblasti financování takto zaměřených dopravních projektů včetně konceptu PPP.

11:30 – 12:00 Diskusní blok:
Ing. Martin Dutko, jednatel Koordinátor ODIS
Elektrická doprava v ODIS
Aktuální stav a blízká budoucnost elektrické dopravy v Moravskoslezském kraji – bateriové vlaky, vodíkové vlaky, vodíkové autobusy.
Ing. Martin Chovanec, ředitel technického úseku, Dopravní podnik Ostrava
Elektrické autobusy v Dopravním podniku Ostrava - elektrobusy , vodíkové autobusy
Panelová diskuse k tématům
Diskusní blok vede Ing. Jakub Slavík, MBA, hlavní konzultant pořádající firmy a bývalý manažer IDS Českých drah

12:00 – 12:15 Ing. Marcel Páter, Ing. Michal Zahrádka, Schunk Carbon Technology
Moderní trendy pro digitalizaci pantografů pro vlaky a tramvaje
Prezentace představí systém Schunk On Track Monitoring pro detekci stavu pantografu i závadových stavů na troleji s přenosem dat vč. lokalizace v reálném čase.

12:20 – 12:40 Doc. Dr. Ing. Mikolaj Bartlomiejczyk, Politechnika Gdańska, Dopravní podnik Gdyně (PKT)
Inovativní technologie v trolejbusové dopravě – zkušenosti

Diskuse

Pozvání na občerstvení, networking

Společnost Schmachtl CZ představí kabelovou vývodku EMC s lisovaným kontaktem pro stínící pletenec kabelu pro elektrická vozidla. Tato vývodka se uplatní u vnitřních rozvodů elektrické energie pro trakci i pro pomocná zařízení. V prvním jmenovaném případě tedy například u palubních nabíječek, vysokonapěťových a DC/DC měničů, vodíkových palivových článků nebo u brzdových odporníků. Ve druhém případě je to u vzduchových kompresorů, chladicích zařízení, klimatizačních jednotek, servopohonů apod. Více si o vývodce přečtěte ZDE.

Na konferenci se bude prezentovat společnost FAIVELEY TRANSPORT CZECH, která podporuje ekologická řešení pro přepravu ve městech. Můžete vybírat z celé řady chytrých řešení určených pro e-busy a trolejbusy od trolejbusových sběračů, přes pantografy s montáží na střechu e-busu nebo do nabíjecí stanice.

Společnost NANO POWER, partner konference, dodává bateriové systémy, které jsou zaměřené na velmi vysoký výkon, optimalizované pro desítky tisíc cyklů, dimenzované i pro nejnáročnější aplikace, s vysokým důrazem na odolnost materiálu a bezpečnost provozu. Řešení NANO POWER fungují v mnoha zemích po celém světě. Ve vysokozdvižných vozících a vozech těžké techniky, v prostředcích městské hromadné dopravy, u větrných a solárních elektráren.

*změna programu vyhrazena



 
 
 
 
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje